0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

  24.11.2014 tarihinde eklendi.     654 kez okundu.

       

         Sayın Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN`in 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama mesajı;

         Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri "Öğretmenler Günü" olarak kutl nmaktadır. Gelecek aydınlık günleri inşa edecek yeni nesilleri emanet ettiğimiz, her koşulda görevlerini yerine getirmek üzere yılmadan çaba sarf eden öğretmenlerimiz, kuşkusuz en değerli varlıklarımızdır. Başöğretmen Atatürk geri kalmışlığı ve cehaletin ortadan kaldırılarak çağdaş bir toplum haline gelebilmenin, ancak bilimsel yöntemlerle gerçekleştirebilecek bir eğitim ve öğretimle mümkün olacağına işaret etmiştir.

        “Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.”  diyen Atatürk çağdaş Türk eğitiminde çok büyük anlam ve önem taşıyan Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ederek, öğretmenlik mesleğine çok somut ve etkin bir biçimde katılmıştır. Bu katılımıyla, öğretmenlik mesleğine verdiği değeri göstermekle birlikte, onur ve saygınlık kazandırarak yüceltmiştir.

        Bu vesileyle yaşadığı tüm sıkıntı ve aksaklıklara rağmen, büyük bir inanç ve özveriyle yarının dünyasını kuracak çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirmeye devam eden, ülkemizin dört bir yanında ilim ve irfan öncüsü olarak görev yapan, ülkemizin geleceğine ışık tutan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatük olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor,  emekli olmuş ve halen görevine devam eden öğretmenlerimize de mutluluklar ve başarılar diliyorum.                                                                                             

   Kemal ŞAHİN

Belediye Başkanı