0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

ETİK LİDERLİK SEMİNERİ

  29.01.2015 tarihinde eklendi.     1024 kez okundu.

     

      Belediye Başkanımız sayın Kemal ŞAHİN 24.01.2015 Cumartesi günü Başbakanlık Etik Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan, İçişleri Bakanlığı himayelerinde, Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortak organizasyonu ile Samsun Sanat Merkezinde düzenlenen ’Etik Liderlik Eğitim Seminer Programı’na katıldı.

     İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vali Sayın Enver SALİHOĞLU programın açılışında yaptığı konuşmada,’’Etik ile ilgili olarak Türkiye’de çok eski geleneksel anlayışımız var. Ancak çağdaş hukuki anlamda etik kavramı bizim yönetim literatürümüze yakın zamanda 2000’li yıllardan itibaren girdi. Yaklaşık on, onbir yıllık bir mazisi var. Gerek bakanlığımızın bünyesinde gerekse diğer bakanlıkların bünyesinde bu konu ile ilgili kuruluşlar oluşmuştu. Asıl konunun koordinasyonunu sağlamak üzere Başbakanlık bünyesine oluşturulan Başbakanlık Etik Kurulu bu konuda çok güzel, önemli ve çağdaş değerlendirmeler yapıyor.

     Biz genel olarak yönetimde, hayatın her türlü aşamasında ahlaklı davranmayı ilke edinmemiz gerekiyor. Etik olmakla ahlaklı olmak zaman zaman karıştırılıyor. Ama maalesef zaman zaman etik ihlalleri oluyor. İçişleri Bakanlığı bünyesinde bakanlığımızın etik komisyonu var. Komisyonda yaptığımız çalışmalarla bu ihlallerin meydana gelmemesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ” dedi.

     Etik Liderlik Eğitim Seminer Programı’na katılmak üzere Samsun’da bulunan konuklar için Samsun Valiliği tarafından, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın ev sahipliğinde, Vali İbrahim ŞAHİN ve protokol üyelerinin katılımı ile Kavak ilçesinde bulunan tarihi Çakallı Han’da yemek programı düzenlendi.

     Programa, Etik Kurulu Üyesi ve Emekli Vali Metin İlyas AKSOY, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vali Sayın Enver SALİHOĞLU, Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat MURAT, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim KAHVECİ, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa KOÇAK,  Adalet Komisyonu Başkan Vekili Sabri SEMİZ, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Ömer DURAN, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Vali Yardımcıları Mehmet Ali KARATEKELİ, Mehmet Ali YILDIRIM, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ,  Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat İllerinin İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları katıldı.

  Kemal ŞAHİN

Belediye Başkanı