0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA MESAJI

  17.03.2015 tarihinde eklendi.     644 kez okundu.

       Sayın Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN`in 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama mesajı;

       Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyorum.

      ’’Bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Deniz Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Her yıl 18 Mart’ta kutladığımız Çanakkale Zaferi, tarihin o güne kadar tanık olmadığı muhteşem bir zaferdir. Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünya tarihine geçen bir kahramanlık mücadelesidir"

       Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki, temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir.

      Bu duygu ve düşüncelerle,bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarına, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletine ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimize en samimi duygularımla sükranlarımı sunuyor,ebediyete intikal etmiş tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

  Kemal ŞAHİN

Belediye Başkanı