0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

  15.05.2015 tarihinde eklendi.     619 kez okundu.

 

       Belediye Başkanımız sayın Kemal ŞAHİN, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak,Tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Belediye Başkanımız sayın Kemal ŞAHİN`in mesajında;

"Miraç, Allah’ın Peygamberimizden başka hiç kimseye sunmadığı ilahî bir ihsandır. Birçok şan ve şereflerle dolu olan Miraç mucizesi, biz Müslümanlar için de ilahî rahmetler ve lütuflarla dolu bir gecedir.

Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç; başta Peygamberimiz olmak üzere her Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme demektir. Bu anlamlı geceler, maddi ve manevi kirlerden arınma, üstümüze düşen sorumlulukları yeniden gözden geçirmek ve kendimizi sorgulamak için önemli bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili'nin; sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennisiyle, başta Göynücekli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Kandili'ni tebrik eder, saygılar sunarım.dedi”

 Kemal ŞAHİN

Belediye Başkanı