0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

BELEDİYEMİZCE ÇANAKKALE GEZİSİ DÜZENLENDİ

  22.09.2015 tarihinde eklendi.     640 kez okundu.

       Göynücek Belediyemiz İlçemizdeki gençlere yönelik Çanakkale gezisi düzenledi.

       Belediyemizce düzenlenen Çanakkale gezisine yoğun katılım oldu.İlçemiz Cumhuriyet Meydanında toplanan gurubu,Belediye Başkanımız sayın Kemal ŞAHİN uğurlarken geziye katılanlara hayırlı yolculuklar diledi.

       Çanakkale gezimizin ikinci gününde gezi öncesi, gençlerimizi yalnız bırakmayıp hep yanında daima arkasında olan Belediye Başkanımız sayın Kemal ŞAHİN ve beraberinde Sefa ÇOBON ile Mükremin MINTIŞ`da gezimize eşlik ettiler.

       Gençlerimiz rehber eşliğinde Çanakkale Şehitler Anıtını ziyaret ederken milletimizin manevi inanç içerisinde ve inanmışlığın verdiği güçle düşmana karşı verilen destansı mücadelenin ruhunu ve heyecanını hissettiler.

       Gelibolu Yarımadasından başlayan gezi, Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyaları, Seyid Onbaşı ve Rumeli Mecidiye Şehitliği, Soğanlıdere Şehitliği ve Şahindere Şehitliği, Sargıyeri Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Saddülbahir Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı bölgesi, Çimenlik Kalesi ve Nusret Mayın Gemisi de ziyaret edilerek gezi devam etti.Geziden oldukça çok memnun kalan ve gezdikleri her noktada duygulu anlar yaşayan gençlerimiz, Çanakkale`yi herkesin görmesi gerektiğini ifade ettiler.

      Tarih Kitaplarındaki soyun olarak kalan bilgiler bu gezi sayesinde somutlaşma imkanı bularak bundan yararlanan gençlerimiz geziden çok keyif alıp çok memnun kaldıklarını ifade ederek, kendilerine Çanakkale`yi gezme ve görme imkanı sağlayan Belediye Başkanımız sayın Kemal ŞAHİN`e minnet duyguları ile Teşekkürlerini ilettiler.

 Kemal ŞAHİN

Belediye Başkanı