0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

BAŞKANIMIZDAN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

  22.12.2015 tarihinde eklendi.     476 kez okundu.

 

       Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN, Peygamber Efendimizin doğumunun 1444. Yıl dönümü (Mevlid Kandili) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

       Başkanımız Mesajında; Mevlit Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Muhammed(sav)’in doğumunun kutlandığı, bireysel ve toplumsal hayatı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp, hayatı onun ahlakıyla güzelleştirecek bir tazelenme mevsimidir.

       İslam dini bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir. İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum.

       Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilinin Ülkemize ve tüm İnsanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta Göynücekli hemşerilerim olmak üzere, tüm İslam âleminin Mübarek Mevlid Kandili'ni en içten dileklerimle tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 Kemal ŞAHİN

Belediye Başkanı