0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

  04.04.2016 tarihinde eklendi.     492 kez okundu.

 

       Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN, Kanser haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 

       Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN, 1956 yılında Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu’nun önerisi ile Nisan ayının ilk haftası, kanser konusundaki farkındalığı artırmak amacıyla Kanserle Savaş Haftası olarak kabul edildiğini belirtti.
       Başkanımız mesajında; "Dünya genelinde giderek artan ve büyük bir sağlık problemi olan kanser, toplumlarda önemli bir sosyoekonomik yüke, bireylerde de maddi ve manevi kayıp ve zorluklara yol açmaktadır. Kanserin önemli bir kısmının önlenebilir olması, tedavi ve teşhis olanaklarının giderek artması, kanser taramaları ile erken teşhis imkanlarının bulunması, sağlık politikalarının dünya genelinde her geçen gün güncellenmesine ve gelişmesine yol açmaktadır.
       Bu sebeple, vatandaşlarımızın kanser konusunda bilinçli olması, şüphelendiğinde hemen doktora başvurması ve erken tanı konulması hastalığın tedavisinde büyük önem arz etmektedir. Bununla birlikte,  kanserin yaşam alışkanlıkları ve kötü beslenmeyle doğrudan ilişkili olduğu da unutulmamalıdır. Dengeli beslenerek, spor yaparak ve alkol ile sigaradan uzak durarak kansere sebep olan etkenlerden kaçınmak, kanserli hücreler  hiç oluşmadan tedbir almak son derece önemlidir.
       Bu düşüncelerle, Kanserle Savaş Haftası’nın vatandaşlarımızın kanser konusunda bilinçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, kanserle mücadeleye devam ediyoruz. Kanserle Savaş Haftası’nın vatandaşlarımızın kanser konusunda bilinçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, kanserle mücadelede emek harcayan herkese başarılar diliyor, tüm kanser hastalarımıza acil şifalar diliyorum"dedi.

Kemal ŞAHİN

Belediye Başkanı