0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

  18.05.2016 tarihinde eklendi.     445 kez okundu.

 

       Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN bir mesaj yayımlayarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.
 

       Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN mesajında: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Göynüceğimizde de coşkuyla kutluyoruz. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, aynı zamanda İstiklal Mücadelemizin de sembol günlerinden biridir. Özellikle bayramın hediye edildiği gençlik, geleceğimizin teminatıdır. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs günü, aynı zamanda milli hafızamızda çok önemli yer tutan 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi destansı başarıların da kaynağıdır. Onun için değerli milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte 23 Nisan ve 29 Ekim ruhuna, diğer bir deyişle istiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır. Çünkü Türkiye’nin istikbali, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir. İnanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır.
 

       Bu duygu ve düşüncelerle böyle bir günü bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, bu günümüzün ve geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı