0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

  01.07.2016 tarihinde eklendi.     445 kez okundu.

 

       Belediye Başkanımız sayın Kemal ŞAHİN, Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutladı.

       Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN mesajında, “Bereket ve huzur içerisinde geçirmekte olduğumuz 11 Ayın sultanı mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, manevi lezzetinin doruğa ulaştığı, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek Kadir Gecesi’ne idrak etmenin mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız.

       Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi de bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır. Kadir Gecesi alemlere rahmet olarak gönderilen yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in yer yüzüne indirildiği gün olması bakımından önemli bir zaman dilimidir. Bu Kitap ki tüm insanlığın rehberi olmuş, insanlara insanca yaşamayı öğretmiş, onun ışığı altında tüm insanlık aydınlık günlere kavuşmuştur. Kıyamete kadar da yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim insanlığın ve Müslümanlığın rehberi olmaya devam edecektir.
 

       Bu duygu ve düşüncelerle başta Göynücekli hemşehrilerimiz olmak üzere,tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi'ni en içten dileklerimle kutluyor, bu mübarek gecenin manevi huzur ve bereketinden hepimizin faydalanmasını ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.
 

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı