0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

YEMİN TÖRENİ

  07.12.2016 tarihinde eklendi.     286 kez okundu.

 

       “ASKERLİK KUTSAL BİR GÖREVDİR”

       Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN, Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında düzenlenen 365. Kısa Dönem ve 1996/4 tertip erlerin yemin törenine katıldı.

       15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tank. Kur. Alb. Zafer Uğur’un ev sahipliğindeki programa Amasya Valimiz Sayın Salih IŞIK, Belediye Başkanı Sayın Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, şehit aileleri, protokol üyeleri, gaziler ve asker aileleri katıldı.
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende acemilik eğitimlerini tamamlayan erler yemin etti. Törende birliğe katılan ilk askerin ismi kütüğe çakıldı. Daha sonra Tugay Komutanı Zafer Uğur bir konuşma yaparak, askerlerin askerlik süresince bu kutsal hizmeti en iyi şekilde yerine getirerek, sonraki arkadaşlarına gururla ve onurla devredeceklerine yürekten inandığını belirtti. Tugay Komutanı Uğur’un konuşmasının ardından Vali Salih Işık, birliğine ilk olarak katılan asker ve ailesine tablo hediye etti. Resmi geçit töreniyle devam eden programın sonunda Mehmetçikler aileleri ile buluştu.

 

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı