0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

İDARECİLER GÜNÜ

  19.01.2017 tarihinde eklendi.     243 kez okundu.

 

        'İDARECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN '

        Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulunda 10 Ocak tarihi “İdareciler Günü” kabul edilmiştir.
       Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde, devlet ve hükümetimizin varlığını ve birliğini; milletimizin gücünü, kudretini ve merhametini temsil eden mülki amirlerimiz açısından 10 Ocak tarihi, meslek camiasında bir nevi dayanışma, hatırlama, sorunların dile getirilmesi ve mesleki misyonun diri tutulması adına özel ve anlamlı bir gündür.
       Aziz milletimizin ihtiyaç duyduğu her alanda ve her vakitte hazır ve nazır bulunan devletimiz, bu kutlu görevini mülki amirler aracılığı ile yerine getirmektedir. Mülki amirler, vatandaşların her türlü sorunlarını, taleplerini, ihtiyaçlarını tespit eden, sorunlara çözüm üreten, ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalar yapan, necip milletimizin hak ettiği huzur ve refahı elde etmesinde öncülük eden görevlilerdir. Mülki amirler, sadece bulundukları il ve ilçelerde devleti temsil eden kişiler değil, devlet ve millet arasındaki köprü olma görevini de yerine getiren yürütücülerdir.
        Bu duygu ve düşünceler içerisinde, milletimizin huzuru, refahı ve devletimizin bekası için üstün bir vazife bilinciyle halen çalışan veya emekli olmuş bu onurlu camianın mensubu olan tüm mülki idare amirlerinin 10 Ocak İdareciler Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Her birine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.

 

Kemal ŞAHİN 
Belediye Başkanı