0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

YEŞİLAY HAFTASI

  07.03.2017 tarihinde eklendi.     181 kez okundu.

 

       BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL ŞAHİN`İN “YEŞİLAY HAFTASI” KUTLAMA MESAJI

        "Sağlıksız nesil ve toplumların, hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün değildir. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar, aile bağlarımızı zayıflatmakta, sevgiyi yok etmekte, manevi değerlerimizden insanları uzaklaştırmaktadır.
       İnsanların uzun ömürlü olmaları, fiziksel ve ruhen sağlıklı olmalarına bağlıdır. Özellikle gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması sağlıklı ve mutlu bir toplum için en önemli koşuldur. 
Bu amaçla Yeşilay Haftası olarak kutlanan Mart ayının ilk haftası, ülkemizde madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak için önemli bir fırsat teşkil etmektedir.
      Her türlü bağımlılık esarettir. Oysa insan doğası gereği hür ve özgür olmalıdır. Unutulmamalıdır ki; bu konuda en etkili çözüm aile içinde verilen eğitimle olacaktır. Çocukları bu zararlı maddelerden uzak tutmak ve bilinçlendirip korumak, ailelerin en başta gelen görevlerinden olmalıdır.
       Gеlеcеğimizin tеminаtı оlаn çоcuklаrımızı vе gеnçlеrimizi mаddе bаğımlılığı kоnusundа gеrеkli tüm bilgilеri еdinmеye, ayrıca tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve esir edecek her türlü madde ve eylemden kaçınmaya davet ediyor, sevdikleri ile sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.''

 

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı