0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  08.03.2017 tarihinde eklendi.     173 kez okundu.

 

       Belediye Başkanımız sayın Kemal ŞAHİN, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

       Başkanımız Mesajında" Kadınlarımız aile kurumunun temel yapı taşıdır, milletimizin baş tacıdır. Fedakarlığı, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınlarımızı, hayatın her alanlarında etkin bir şekilde görmek bizleri mutlu etmektedir. Cumhuriyet'in odak noktasında yer alan, modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olan kadınlarımız, Türkiye'nin çağdaşlık sınavını sürdürebilmesi için kadının toplumsal statüsünün güçlendirilmesi temel önceliğimizdir. İlk Türk Devletinden bu yana, devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer alarak gereken saygıyı görmüştür. 
Kurtuluş Savaşı'nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk Kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte, toplumsal yaşamda yerini almıştır. Kadınlarımıza verilen değer ve saygının bir ifadesi olarak Cumhuriyetimiz, birçok Batı ülkesinden daha önce onlara seçme ve seçilme hakkı tanımıştır. Demokratik haklarını kazanan kadınlarımız erkekler ile aynı şartlarda mücadele etme imkanı bulmuşlardır. Siyasette verilen mücadelenin içinde de etkin bir şekilde rol alan kadınlarımız "15 Temmuz'da da sokaklara dökülerek, canları pahasına ülkelerini ve milletlerini savunanların arasında da en ön sırada yer alarak Türk kadınlarımızın gücünü ortaya açıkça koymuştur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınlarımızla omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz. Ve yine günümüz de kadınlarımız her alanda söz sahibi olmaya başlamış, başarılarını iş hayatında da göstermişlerdir. Kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimiz inancındayım.
        Bu vesile ile başta Göynücek`li kadınlarımız olmak üzere, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü içtenlikle kutlar, bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiç bir karşılık beklemeden veren tüm annelerimizi ve kadınlarımızı en kalbi duygularla selamlıyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum diyerek Kadınlara şiddeti şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı