0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

ÇANAKKALE RUHU ANLATILDI

  17.03.2017 tarihinde eklendi.     276 kez okundu.

 

       ÇANAKKALE ZAFERİ`NİN 102. YIL DÖNÜMÜNDE İLÇEMİZDE ÇANAKKALE RUHU ANLATILDI

       18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümünde İlçe Kaymakamlığımızın düzenlemiş olduğu, Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Tarihçi Ahmet Nedim KİLCİ`nin katılımları ile Belediyemiz düğün salonunda Çanakkale Ruhu konulu konferans düzenlendi.
       Düzenlenen programa Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN, İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan DOĞAN, Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Tarihçi Ahmet Nedim KİLCİ, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda Başkanları, Sivil Toplum kuruluşlarımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz,Belediye Meclis Üyelerimiz, Daire amirlerimiz, Öğretmen ve Öğrencilerimiz katıldı.
Çanakkale ruhu konulu konferans sunumunu yapan Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Tarihçi Ahmet Nedim KİLCİ konuşmasında, Çanakkale´de yaşananlar bir savaştan çok bir var olma mücadelesiydi. Bu nedenle yemek seçme, bayat ekmek yememe huyundan vazgeçin, bir kez daha kendilerini bu vatan için ölüme yatan şehitlerimizi düşünün diyerek , Çanakkale ruhunu yaşamak için o bölgelerin sadece bir turistik gezi gibi değil, kültür, iman ve inancın Çanakkale’de yaşanarak gezilmesini dinleyicilere tavsiye etti.
      Bu güzel konferansı düzenleyen başta Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Tarihçi Ahmet Nedim KİLCİ olma üzere tüm emeği geçenlere ve tüm katılımcılarımıza Teşekkür ederiz.

 

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı