0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

MÜBAREK ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICI

  12.04.2017 tarihinde eklendi.     132 kez okundu.

 

       Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN, "Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren Mübarek üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir” dedi.
       Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN, bugün Mübarek üç aylara ve yarın Regaib Kandiline idrak edileceğini belirterek, “Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir. Müslümanlar arasında yardımlaşma, dayanışma, hayır ve iyilik duygularının artarak yoğunlaştığı kandil gecelerinde; sevgi, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyorum. Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Bu özel gecelerin, gönüllerimize huzur, insanlığa barış ve dünyaya adalet getirmesini diliyorum. 
      Bu duygu ve düşüncelerle başta Göynücekli hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı