0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 172. YIL DÖNÜMÜ

  12.04.2017 tarihinde eklendi.     158 kez okundu.

 

       Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN Türk Polis Teşkilatı'nın 172. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

       10 Nisan 1845 yılında kurulan ve milletimizin huzur ve emniyetinin güvencesi olan Türk Polis Teşkilatımız, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizin huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir. Görevini fedakârca vatan ve millet sevdasıyla büyük bir sorumluluk içinde yürüten Türk Polis teşkilatı hiç şüphe yok ki gücünü halktan ve kanunlardan almaktadır.
      Devletimizin müstesna kuruluşlarından biri olan Türk Polis Teşkilatımız, personel, araç, gereç ve teknik donanım açısından dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri haline gelmiştir. Tüm bu yapısal değişikliklerin ve teknolojik iyileştirmelerinin ötesinde aslında Türk Polisini en güçlü kılan faktör milletin içerisinden çıkması, milletin değerleriyle buluşması ve millete ait olmanın gururunu en yüce değer olarak taşımasıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; "Huzur ve güvenliğimizin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümünü kutluyor.Ülkemizin her köşesinde bu onurlu görevi büyük bir özveri ve insan sevgisiyle yerine getiren emniyet teşkilatımızın bu anlamlı gününü kutluyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren tüm emniyet mensuplarına sağlık ve başarılar diliyorum "dedi.

 

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı