0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

  23.04.2017 tarihinde eklendi.     146 kez okundu.

 

        BELEDİYE BAŞKANIMIZ KEMAL ŞAHİN MİRAÇ KANDİLİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLARAYAK TÜM İSLAM ALEMİNİN MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADI

       Miraç kandili gibi mübarek gün ve gecelerin manevi duyguların yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin, sevgi ve kardeşliğin pekiştiği, küskünlerin barıştığı, dargınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı maneviyat yüklü müstesna zamanlar olduğuna dikkat çeken Başkanımız Kemal ŞAHİN"Miraç, Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV)’in bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulüdür. Bir yükseliştir. İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen sevgili Peygamberimizin gerçekleştirdiği mukaddes ve manevi yolculuktur.
       Bütün dünyevi duygulardan, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye terakki ediştir. Peygamber’imizin şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Bu mübarek günde dargınlıkları, küskünlükleri, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenme fırsatıdır. Miracın özünde olan, her türlü kötülükten arınma, insanlığın faydasına değerler üretme, özveri, paylaşım, mesuliyet, ilahi emirlere teslimiyet gösterme ve yüce mertebelere ulaşmak gibi ulvi duygu ve düşüncelerle başta Göynücekli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam Aleminin mübarek Miraç Kandilini en içten dileklerimle kutluyor, bu mümtaz gecenin insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.

 

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı