0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI

  14.12.2017 tarihinde eklendi.     433 kez okundu.

 

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) dünyaya gelişinin 1446 sene-i devriyesi dolayısıyla İlçemizde program düzenlendi.

Program Belediyemiz Düğün salonunda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Şehit Tuncay Kurt İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Kuran tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, Ardından sinevizyon gösterisi, şiir’in okunması, oratoryo gösterisi ve İlahi gurubunun ilahiler söylemesi ile devam etti.Program Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Şafak KARAKOYUN tarafından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilerek son buldu.

Başkanımız Kemal ŞAHİN günün anlamına ilişkin, Doğumunun sene-i devriyesine ulaştığımız, MEVLİD NEBİ bir kez daha idrak ettiğimiz için Rabbime hamd-ü senalar ediyorum. Efendimizin şefaatine bugün her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Cümlemizin, mahşer günü şefaat lütfuna sahip yegâne kişi olacak Peygamberimizin Livaü’l-Hamd Sancağı altında toplananlar içinde olmasını temenni ediyorum." dedi.

Programa Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Şafak KARAKOYUN, İlçe Emniyet Amir V. Burak DAVŞAN, İlçe Başkanımız Sefa ÇOBAN, Daire amirlerimiz,vatandaşlar, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı