0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

MEHMET AKİF ERSOYU RAHMETLE ANIYORUZ

  27.12.2017 tarihinde eklendi.     418 kez okundu.

 

Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN Milli şair Mehmet Akif ERSOY’un 81'inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN, Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 81'nci yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, , Mehmet Akif Ersoy’un vatan sevgisine vurgu yaptı. Mehmet Akif Ersoy'un gençlerin hayatlarının her anında kendilerine örnek alabileceği bir şair olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy, davasına olan bağlılığıyla bizlerin gönlünde önemli bir yere sahiptir. Onun sözleri, fikirleri dün olduğu gibi bugünde bizler için ışık olmaya devam etmektedir. Kaleme aldığı İstiklal Marşı ile adeta o dönemin sesi olmuş ve bir milletin güçlenerek yükselişine vesile olmuştur. Mehmet Akif, ortaya koyduğu gençlik modeliyle yeni nesiller için emsalsiz bir örnek teşkil etmektedir. Onun duruşu ve ortaya koydukları eserler gençlerimiz için büyük bir hazinedir. Milli şairimize karşı manevi anlamda çok büyük bir sorumluluğumuz var. Bizlere bıraktığı eserlerini, anılarını yaşatmak için gayret göstereceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 81'inci yıl dönümünde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve şükranla yad ediyoruz” dedi.

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı