0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

KORUYUCU AİLE TANITIM PROGRAMI DÜZENLENDİ

  21.2.2018 tarihinde eklendi.     446 kez okundu.

 

"İLÇEMİZDE KORUYUCU AİLE TANITIM PROGRAMI DÜZENLENDİ"

Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi Himayelerinde Yürütülen "Gönül Elçileri" Projesi Kapsamında, "Koruyucu Aile" Programı, Valimiz Dr. Osman VAROL`UN eşi Funda VAROL Hanımefendi Öncülüğünde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Geniş Kapsamlı Bir Etkinlikle Tanıtıldı.

Programa, Funda VAROL Hanımefendinin yanı sıra Amasya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mustafa ARSLAN, Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN, İlçemiz Kaymakam Vekili Taşova Kaymakamı Kudret KURNAZ ve değerli hanımefendileri ile birlikte, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, Kurum Amirleri, Muhtarlar, koruyucu aileler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından düzenlenen programla ilgili, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ile İlçemiz Din Görevlisi Sadık Aydın tarafından, gerekli konuşmalar yapılarak Koruyucu Ailenin önemine ve her bir bireyi yakından ilgilendiren ve üzerimize düşen bu büyük sorumluluğa değinilerek vatandaşlarımız bilgilendirildi. Ardından örnek bir koruyucu aile kısa bir konuşma yaparak mutluluğunu katılımcı misafirler ile paylaştı. Program İkramlar İşliğinde son buldu.

Daha sonra Beraberindekiler ile birlikle İlçemize Bağlı Damlaçimen köyünde geçtiğimiz günlerde yangında evleri maddi hasar gören, ama yara almadan kurtulan Şehit Ailesi Recep-Sultan KURT çiftini ziyaret ederek bu üzüntülü günlerinde yanlarında bulunduk, üzüntülerini paylaştık.

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı