0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

YEŞİLAY HAFTASI KUTLAMA MESAJI

  8.3.2018 tarihinde eklendi.     336 kez okundu.

 

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ KEMAL ŞAHİN 1-7 MART YEŞİLAY HAFTASI MÜNASEBETİYLE BİR KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI”

Başkanımız Mesajında; "Her yıl 1-7 Mart tüm ülke genelinde "Yeşilay Haftası" olarak kutlanmaktadır. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi maddelerin zararlarının açıkça bilinmesine karşın yapılan araştırmalar tüm dünyada insanların bu tür zararlı madde kullanımına eğilimlerinin her geçen gün arttığını göstermektedir. Ayrıca toplumda yıkıcı etkileri olan bu zararlı alışkanlıklar ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olmaktadır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi yolunda alkol, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerin neden olduğu tahribatın çeşitli etkinliklerle gözler önüne serildiği Yeşilay Haftası, önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Bu türden kötü alışkanlıkların bireye, aileye ve topluma verdiği zararları ortaya koyan Yeşilay Derneği ise her kesimden insanımıza yanlış alışkanlıklardan kurtulmak için önemli fırsatlar sunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Yeşilay Haftası’nı kutluyor; tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.” dedi.

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı