0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

  8.3.2018 tarihinde eklendi.     399 kez okundu.

 

"Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı"

Başkanımız Kemal ŞAHİN mesajında şu sözlere yer verdi; “Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır. Kadınlarımıza başta eğitimlerine önem göstermek üzere, hayatın tüm alanlarında hak ettiği değeri vermek hepimize düşen önemli bir görevdir. Bu yüzden yıl içinde bir gün kutlanan, kadınlar için önemli bir yere sahip olan bu gün sadece bir güne sığdırılmamalıdır. Günümüzde gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden biri de kadının bulunduğu toplumdaki özgürlüğü, saygınlığı ve yönetimdeki yeri ile belirlenmektedir.

Sosyal ve ekonomik hayatın her alanında büyük fedakarlıklar gösteren ve rol üstlenen kadınlarımıza sahip çıkmalı ve hak ettikleri değeri vermeliyiz. Şanlı tarihimize baktığımızda Türk kadını tarihimizin her devresinde eşsiz fedakarlık ve cefakarlık göstermiş, cephelerde kahramanlıklarla destanlaşmış, hayatın her alanında önemli sorumluluklar almıştır. Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (SAV)’in ”Cennet annelerin ayakları altındadır.” sözünün muhatabı olan kadınlar, doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan güzide değerlerimizdir.

Bu duygu ve düşünceler içinde başta Şehit anaları,Şehit eşleri olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı