0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

  7.5.2018 tarihinde eklendi.     230 kez okundu.

 

ÇOCUKLARIMIZ, BARIŞIN, SEVGİNİN, UMUDUN VE KARDEŞLİĞİN TEMSİLCİLERİ, AYDINLIK YARINLARIMIZIN GÜVENCESİDİRLER

Belediye Başkanımız Sayın Kemal ŞAHİN , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Bütün çocuklara barış dolu, mutluluk dolu bir dünya temenni ettiğini belirten Başkanımız Kemal ŞAHİN yayınladığı mesajda şu sözlere yer verdi: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, çocuklara armağan edilişinin 98. yılını kutluyoruz.

23 Nisan çocuk bayramı dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramıdır. Bu tarih aynı zamanda ülkemizde milli egemenliğin temelinin atıldığı bir tarihtir. Bizler millet olarak büyük mücadeleler sonrasında tesis ettiğimiz barışı, zorlu şartlar sonrasında elde ettiğimiz bağımsızlığımızı tüm dünya çocuklarıyla birlikte paylaşıyoruz. TBMM’nin açıldığı günün, yarının gençleri ve büyükleri olan çocuklara dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak armağan edilmesi, çocuk ve gençlere verilen önemin en güzel göstergesidir. Milletimizin en değerli varlığı çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler. Çocukların sevgi ve hoşgörü dolu bir ortamda yetiştirilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, beklentilerinin karşılanması, sorunlarına çözüm bulunabilmesi ve umutlarının canlı tutulabilmesi, geleceğine yön verecek güçte bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri temel amaçlarımız arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Çocuklarımız hepimizin geleceğidir. Ben bu vesileyle ülkemizin ve dünyamızın geleceğinin, çocuklarımızın gözleri gibi parlak ve ışıltılı olmasını diliyorum. İnanıyorum ki, bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye’yi inşa edecek, dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anarken bu güne anlam katan geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın ve bütün hemşerilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.​

#23NisanUlusalEgemenlikVeÇocukBayramıKutluOlsun

Kemal ŞAHİN 
Belediye Başkanı